Motywacja

Piotr Sewioł - Medykamenty wiedzy

Adaptacyjność do zmian | Materiał z internetu

Adaptacyjność do zmian | materiał z internetu
Zapewne słyszałeś powiedzenie , że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana 
Czy  uważasz , że jest to prawda ? Czy zmiany przychodzą ci łatwo , czy raczej się im opierasz ? Odpowiedzi na te pytania są początkiem podróży po mapie wprowadzania zmian. 
Kiedy jedziesz na wyprawę w nieznany teren zabierasz ze sobą mapę , kompas , i potrzebny ekwipunek.
Jednym słowem przygotowujesz się do zmiany jaką jest wyprawa.
Nie siedzisz już przecież w domu , w znanym dla Ciebie otoczeniu , nie gotujesz w swojej kuchni i nie śpisz w swoim łóżku. Jest to wielka zmiana a wyprawa jest niewiadomą.
Pewne wydarzenia w czasie wyprawy możesz przewidzieć jak : zmiany pogody , czy drobne dolegliwości żołądkowe spowodowane zmianą diety. 
Dlatego zabierasz ze sobą ciepłe ubrania i lekarstwa.  
W życiu nie zawsze możemy przewidzieć nagłe zmiany w naszym wyglądzie kiedy jesteśmy coraz starsi.
Ponieważ zmian tych nie jesteśmy w stanie przewidzieć , nie możemy się na wszystkie zmiany przygotować albo zabezpieczyć przed nimi. Możemy jednak wykształcić w sobie umiejętności , zdobyć wiedzę i nauczyć się zasad reagowania na zmiany , aby łatwiej je przyjąć i dostosować się do nich.
Jak czujesz się kiedy musisz coś w swoim życiu zmienić ? Możliwe że czujesz się zakłopotany , onieśmielony i zalękniony ? Może czujesz się nieswojo i niepewnie ? Wiedz , że są to uczucia które doświadczają wszyscy w okresie zmian z większą lub mniejszą intensywnością .
Ciało , umysł i emocje są w stanie stresu , ponieważ to co dobrze znasz i do czego jesteś przyzwyczajony , co jest Twoim nawykiem albo nie istnieje albo nie działa już tak dobrze w nowych okolicznościach.
Możesz wtedy zrobić dwie rzeczy.
Możesz zaobserwować co możesz w sobie zmienić aby łatwiej Ci było przejść przez czas zmian. Możesz siebie wspierać pozytywnymi myślami , które dodadzą Ci wiary w siebie i otuchy. Możesz do siebie powiedzieć : Dobrze , nie wiem jak to się skończy , ale podejmuję decyzję zrobienia wszystkiego co w mojej mocy , aby dobrze się czuć i działać tak jak najlepiej potrafię w tej sytuacji.
To na co mam wpływ zmienię , a to na co nie mam wpływu zaakceptuje.
Następnie wypisz wszystkie swoje myśli na temat zmiany w jakiej się znalazłeś.
Czy się martwisz , czy stosujesz czarnowidztwo , czy chcesz wszystkie okoliczności kontrolować bo tylko wtedy czujesz się bezpiecznie ? Teraz wypisz uczucia , których doświadczasz : boisz się ? Napisz czego się boisz. Napisz co najgorszego może się stać czego się tak boisz.
A teraz zapytaj siebie , czy rzeczywiście jest to możliwe czy jedynie są to Twoje czarne myśli i uczucia .Najpierw zmień swoje uczucia i myśli , które Cię ograniczają i blokują możliwości skutecznego działania i twórczego myślenia.
Dopiero wtedy będziesz bardziej gotowy do by łatwiej wprowadzać zmiany w swoim działaniu lub łatwiej przyzwyczaić się do zmienionych okoliczności.
Kiedy czujesz silny opór przed zmianą wypisz co myślisz o tej sytuacji , o zmianie i jakich doświadczasz uczuć. Teraz napisz co możesz stracić , jakie są korzyści tych zmian. Napisz koszty i korzyści obok siebie na jednej kartce. Bądź tak twórczy jak tylko potrafisz.
Porównaj teraz ilość korzyści i strat , Które przeważają ?.Ważne byś był równie szczery i twórczy w wypisywaniu punktów w obu kolumnach.
Te które należą do automatycznych negatywnych myśli wykreśl. Te które wydają się prawdopodobne zakreśl zielonym mazakiem. Jak możesz się przygotować na takie okoliczności ? Pomyśl o nich jak o przygotowaniach do wyprawy w nieznane.
Co ze sobą zabierzesz ? Pozytywne myśli , umiejętność uwalniania negatywnych automatycznych myśli , przyjemności czy dobre wspierające nawyki ? rytuały jak kładzenie się spać o ustalonej porze , czytanie książki lub oglądanie filmu , zjedzenie w spokoju smacznego posiłku lub spotkanie z kimś kto Cię kocha , wspiera i akceptuje.
Kiedy już wybierzesz te myśli , uczucia i działania , które Ci pomagają wprowadzić lub zaakceptować zmiany , czas aby je zamienić w prawdziwą wyprawę. Po przygotowaniach na wyprawę po prostu na nią wyruszamy. Wprowadzamy pomysły w czyn.
Aby łatwiej przejść przez zmiany obserwuj swoje uczucia , które będą się na pewno pojawiać. Planuj swój czas , tygodniowo i dzień po dniu , aby uwzględnić te czynności , które Cię uspokajają i wprowadzają elementy , które są Ci dobrze znane jak : ludzie których długo znasz lub krótko znasz , ale czujesz się w ich towarzystwie bezpiecznie , jak rytuały jedzenia , mycia się i spożywanie posiłków.
Ważne jest , by w trakcie wprowadzania zmian i w czasie gdy zmiana staje się Twoim nowym życiem często odpoczywał w znanym i lubianym przez Ciebie otoczeniu , np. : w parku , który dobrze znasz , w kafejce lub herbaciarni , abyś się relaksował przy znanej i lubianej muzyce. Zmniejsza to stres wywołany zmianą , wprowadza dobre samopoczucie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
JUŻ niebawemJak zwiększyć poczucie własnej wartości
8 Marca – Dzień Kobiet
Obdarowujemy 
Prezentami członków rodziny, znajomych, współpracowników, mniej lub bardziej bliskie nam osoby. Prezenty symbolizują wiele uczuć, na przykład sympatię, uznanie, podziękowanie, przyjaźń czy miłość. Zawsze jednak świadczą o tym, że o kimś pamiętamy.
Wybór prezentu nie zawsze jest łatwy ? wszak zależy nam na tym, aby obdarowany poczuł się wyjątkowo.
Dla tych, którzy szukają inspiracji, Ceneo.pl stworzyło osobne kategorie z upominkami na różne okazje.
8 marca to ważna data w życiu każdej kobiety. To wtedy obchodzony jest Dzień Kobiet, święto o zasięgu międzynarodowym. W kategorii prezenty Dzień Kobiet zgromadzone zostały upominki dla pań w różnym wieku. Z łatwością odszukasz w prezentach na Dzień Kobiet podarunek dla siostry, dziewczyny, żony, mamy, przyjaciółki lub babci.
Produkty z kategorii prezenty Dzień Kobiet to szansa na sprawienie przyjemności bliskiej osobie.
Dzień Kobiet jest tylko raz w roku.
W Ceneo.pl chcielibyśmy, aby panie obchodziły swoje święto codziennie.
Prezenty Dzień Kobiet to upominki, którą sprawią radość także w pozostałe 364 dni w roku.

Prezenty na Dzień Kobiet
afilliate program
Updated: Marzec 11, 2017 — 11:04 am
Program partnerski Cash In Pills oferuje jedne z najwyższych prowizji na rynku i rozbudowany zestaw narzędzi dla każdego webmastera. Dzięki temu cieszy sie niesłabnącym zaintersowaniem . Dziś ty też mozesz zarabiać na jego rosnącej popularności , wystarczy ,ze umieszczając linki referencyjne zachęcisz do rejstracji innego webmastera , a będziesz otrzymywał 5% od jego wszystkich wygenerowanych przez niego sprzedaży. Zapraszamy do promocji Cash In Pills afilliate program

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Motywacja © 2016 Frontier Theme
error: Content is protected !!