Motywacja

Piotr Sewioł - Medykamenty wiedzy

Jak sobie radzić ze stresem

Uświadom sobie , jakie sytuacje wywołują u ciebie niepotrzebny stres i zacznij sobie radzić z nimi w inny sposób. Innymi słowy wyjść poza działania nawykowe.
Każda konstruktywnie rozwiązana sytuacja staje się naszym nowym punktem odniesienia i definitywnie wpływa na to jak oceniamy swoje siły. Natomiast jeśli mimo stresu świetnie poradziłeś sobie z jakimś trudnym zadaniem w pracy , to taka sytuacja w szczególny sposób buduje Twoje zaufanie do samego siebie. Odpowiadasz sobie na pytanie „ Skoro poradziłem / am  sobie z trudnym zadaniem w pracy i dałam / em  radę to teraz też sobie poradzę „
Dobrze jest czasami się wyłączyć raz po raz i porównać się do lokomotywy której zabrakło energii , mamy awarie itd. Jest to jak nagłe pobudzenie.
Wszystko staje się prostsze , zwracamy uwagę na to co ważne  , a co nie , czym się zająć , a co odpuścić. Znów odbieramy świat zmysłami , widzimy kolory , mamy apetyt , czujemy zapachy.
Co zadziwiające . Świat się jakoś nie zawalił jakoś sobie bez nas radzi 
Czy potrzebujemy nadzwyczajnych okoliczności , by zacząć żyć obecną chwilą , że żaden dzień się nie powtórzy , jutro nie nadrobimy tego , co możemy przeżyć tylko dzisiaj.  Czyli stres negatywny ( dyskomfortowy ) , zamienia się w stres pozytywny ( euforyczny ) mobilizujący do działania.

 

 

 

1 Comment

Add a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Piotr Sewioł - Motywacja © 2016 Frontier Theme
error: Content is protected !!